Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD18SA-LC
D38999/20MD18SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD18SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 18POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MD18SA-LC.pdf
Availability of D38999/20MD18SA-LC
QUANTITY
D38999/20MD18SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD18SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD18SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD18SA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MD18SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD18SA-LC Details Description
Related parts for D38999/20MD18SA-LC
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC GATE NOR 2CH 4-INP 14-SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 1000VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 4POS 5.00MM PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
TOOL 15 ROW 8 COLUMN D-CARD datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
9XSTREAM 100MW ETH 19200BPS COM datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZB32 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf