Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD18SB-LC
D38999/20MD18SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD18SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 18POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MD18SB-LC.pdf
Availability of D38999/20MD18SB-LC
QUANTITY
D38999/20MD18SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD18SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD18SB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD18SB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MD18SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD18SB-LC Details Description
Related parts for D38999/20MD18SB-LC
IC MCU 8BIT 16KB OTP 28SDIP datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SRL 100KSPS 28SSOP datasheet.pdf
IC FPGA 102 I/O 144TQFP datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 256X9 15NS 32-TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
TAPE POLY FOAM 3" X 5YD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM .4W 1% RADIAL datasheet.pdf