Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD18SB
D38999/20MD18SB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD18SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 18POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MD18SB.pdf
Availability of D38999/20MD18SB
QUANTITY
D38999/20MD18SB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD18SB
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD18SB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD18SB
Related LinksD38999/, D38999/20MD18SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD18SB Details Description
Related parts for D38999/20MD18SB
CONN HEADER 9POS 1.25MM R/A TIN datasheet.pdf
CONN JACKSCREW SHORT MALE datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 3W datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 5.1A I-PAK datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 52POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 8 IN 4 OUT 24V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 6.5VOUT 50W datasheet.pdf
RES SMD 1.8M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 12POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf