Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD18SC-LC
D38999/20MD18SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD18SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 18POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MD18SC-LC.pdf
Availability of D38999/20MD18SC-LC
QUANTITY
D38999/20MD18SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD18SC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD18SC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD18SC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MD18SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD18SC-LC Details Description
Related parts for D38999/20MD18SC-LC
CONN HR10A RECEPT 6POS FEMALE datasheet.pdf
CONN RING TONGUE TERM #1/2 2AWG datasheet.pdf
IC CPLD 1700MC 7NS 256FBGA datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES 10K OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 1.25MM 20POS SMD R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
RES 6.98 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf