Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD19BA
D38999/20MD19BA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD19BA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MD19BA.pdf
Availability of D38999/20MD19BA
QUANTITY
D38999/20MD19BA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD19BA
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD19BA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD19BA
Related LinksD38999/, D38999/20MD19BA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD19BA Details Description
Related parts for D38999/20MD19BA
FIXED IND 2.5MH 57MA 45.6 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 3.7A 48 MOHM TH datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND BLUE datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 300V 12A PNL MNT datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 160V TO220 datasheet.pdf
CONN FPC VERT 27POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CONN HEADER R/A TIN 14POS datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
VEE BELT A790MC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
5 MHz Single-Supply Operational Amplifiers IC datasheet.pdf