Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD19HE-LC
D38999/20MD19HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD19HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MD19HE-LC.pdf
Availability of D38999/20MD19HE-LC
QUANTITY
D38999/20MD19HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD19HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD19HE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD19HE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MD19HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD19HE-LC Details Description
Related parts for D38999/20MD19HE-LC
RES SMD 309 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 144KBIT 15NS 68PLCC datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN FEMALE HOUSING 4POS RED datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf