Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD19HN
D38999/20MD19HN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD19HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MD19HN.pdf
Availability of D38999/20MD19HN
QUANTITY
D38999/20MD19HN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD19HN
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD19HN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD19HN
Related LinksD38999/, D38999/20MD19HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD19HN Details Description
Related parts for D38999/20MD19HN
CONN HEADER 32POS .80MM R/A SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 7POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE INVERTER SNGL 1IN 6UDFN datasheet.pdf
RES 160K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
THERMAL PAD 5X5X3MM datasheet.pdf
TOGGLE SCREW GROMMET NAT .031 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 68MM datasheet.pdf