Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD19JE-LC
D38999/20MD19JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD19JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MD19JE-LC.pdf
Availability of D38999/20MD19JE-LC
QUANTITY
D38999/20MD19JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD19JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD19JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD19JE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MD19JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD19JE-LC Details Description
Related parts for D38999/20MD19JE-LC
IC OPAMP DIFFERENTIAL 8SO datasheet.pdf
JFET N-CH 25V 250MW SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
TGARD 230,A1 16" X 16" datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 30pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 750MA 234 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS DUAL .100" R/A datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 0.100 SMD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf