Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD19PN-LC
D38999/20MD19PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD19PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MD19PN-LC.pdf
Availability of D38999/20MD19PN-LC
QUANTITY
D38999/20MD19PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD19PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD19PN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD19PN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MD19PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD19PN-LC Details Description
Related parts for D38999/20MD19PN-LC
IC LED Driver Linear 75.5mA 24-DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16K OTP 44-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 430MA 1.58 OHM datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Analog Dimming 16-TSSOP datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG RED SHLD 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES SMD 5.11KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf