Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD19SB-LC
D38999/20MD19SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD19SB-LC
Brief Description
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MD19SB-LC.pdf
Availability of D38999/20MD19SB-LC
QUANTITY
D38999/20MD19SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD19SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD19SB-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD19SB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MD19SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD19SB-LC Details Description
Related parts for D38999/20MD19SB-LC
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
CONN HOUSING VH 4POS 3.96MM WHT datasheet.pdf
SENS PROX M12 2MM AC2W-NO SHIELD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V JB 1206 datasheet.pdf
SC-SMT3.81/04/135LF 1.5 BK BX datasheet.pdf
MINIATURE ROTARY/LOGIC AND POWER datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO-214AB datasheet.pdf
LED ASSY 0.100" 5MM HER DIFF 2LD datasheet.pdf