Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD5SB-LC
D38999/20MD5SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD5SB-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MD5SB-LC.pdf
Availability of D38999/20MD5SB-LC
QUANTITY
D38999/20MD5SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD5SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD5SB-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD5SB-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20MD5SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD5SB-LC Details Description
Related parts for D38999/20MD5SB-LC
RES ARRAY 9 RES 5.1K OHM 10SIP datasheet.pdf
JUMPER-H2730TR/C2040A/X 2" datasheet.pdf
CONN PINS 26-30AWG 30GOLD CRIMP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
RES 988K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
EMI FILTER PI TYPE datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 500MW DO35 datasheet.pdf