Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD97BE
D38999/20MD97BE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD97BE
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MD97BE.pdf
Availability of D38999/20MD97BE
QUANTITY
D38999/20MD97BE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD97BE
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD97BE
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD97BE
Related LinksD38999/, D38999/20MD97BE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD97BE Details Description
Related parts for D38999/20MD97BE
RES SMD 243K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 18V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 880KHZ RRO 10MINISO datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 40UQFN datasheet.pdf
CAMERA CABLE 2M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
SHEET PLYMR RESIN 12.7MM SQ 5/PK datasheet.pdf
RES 15M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
METRAL 1000 SIGNAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN 16POS FML R/A ROW A datasheet.pdf