Amphenol Aerospace Operations D38999/20ME26BB
D38999/20ME26BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ME26BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT
Datasheet Download
D38999/20ME26BB.pdf
Availability of D38999/20ME26BB
QUANTITY
D38999/20ME26BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ME26BB
Internal Part NumberEIS-D38999/20ME26BB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ME26BB
Related LinksD38999/, D38999/20ME26BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ME26BB Details Description
Related parts for D38999/20ME26BB
CABLE D-SUB-AFM15B/AE15M/AFM15B datasheet.pdf
CAP CER 68PF 500V NP0 1812 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE 600V 600A HRCII-C BRIT DIM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS SKT datasheet.pdf