Amphenol Aerospace Operations D38999/20ME26HB-LC
D38999/20ME26HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ME26HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN
Datasheet Download
D38999/20ME26HB-LC.pdf
Availability of D38999/20ME26HB-LC
QUANTITY
D38999/20ME26HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ME26HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ME26HB-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ME26HB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ME26HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ME26HB-LC Details Description
Related parts for D38999/20ME26HB-LC
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS .156 EYELET datasheet.pdf