Amphenol Aerospace Operations D38999/20ME26HB-LC
D38999/20ME26HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ME26HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN
Datasheet Download
D38999/20ME26HB-LC.pdf
Availability of D38999/20ME26HB-LC
QUANTITY
D38999/20ME26HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ME26HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ME26HB-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ME26HB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ME26HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ME26HB-LC Details Description
Related parts for D38999/20ME26HB-LC
TVS DIODE 90VWM 146VC SMC datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100 SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A D2PAK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 105MSPS 52CFP datasheet.pdf
TV 23C 21#20 2#16 SKT PLUG datasheet.pdf
3300UF 16V 16X25 85C RAD datasheet.pdf