Amphenol Aerospace Operations D38999/20ME26HE-LC
D38999/20ME26HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ME26HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN
Datasheet Download
D38999/20ME26HE-LC.pdf
Availability of D38999/20ME26HE-LC
QUANTITY
D38999/20ME26HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ME26HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ME26HE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ME26HE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ME26HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ME26HE-LC Details Description
Related parts for D38999/20ME26HE-LC
FUSE GLASS 630MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 88POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
IC 14-STAGE BIN COUNTER 16SOIC datasheet.pdf
FUSE AUTO 35A 32VDC BLADE datasheet.pdf
VARISTOR 389V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 600W datasheet.pdf