Amphenol Aerospace Operations D38999/20ME26JD-LC
D38999/20ME26JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ME26JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT
Datasheet Download
D38999/20ME26JD-LC.pdf
Availability of D38999/20ME26JD-LC
QUANTITY
D38999/20ME26JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ME26JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ME26JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ME26JD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ME26JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ME26JD-LC Details Description
Related parts for D38999/20ME26JD-LC
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES MO 1/2W 51K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
POT JOYSTICK 120K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
PUNCH 070-075-2P-003 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 1W DO214AC datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 1000VDC datasheet.pdf