Amphenol Aerospace Operations D38999/20ME26PC
D38999/20ME26PC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ME26PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN
Datasheet Download
D38999/20ME26PC.pdf
Availability of D38999/20ME26PC
QUANTITY
D38999/20ME26PC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ME26PC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ME26PC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ME26PC
Related LinksD38999/, D38999/20ME26PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ME26PC Details Description
Related parts for D38999/20ME26PC
RES ARRAY 5 RES 3.3K OHM 10SRT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 53K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 98.8K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf