Amphenol Aerospace Operations D38999/20ME35SE-LC
D38999/20ME35SE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ME35SE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT
Datasheet Download
D38999/20ME35SE-LC.pdf
Availability of D38999/20ME35SE-LC
QUANTITY
D38999/20ME35SE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ME35SE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ME35SE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ME35SE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ME35SE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ME35SE-LC Details Description
Related parts for D38999/20ME35SE-LC
CONN FEMALE M12 8POS STR BLACK datasheet.pdf
THYRISTOR PHASE 1200V TO-268 datasheet.pdf
CAP CER 3.4PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
ALUMINUM FOIL TAPE 3" X 5YDS datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 193 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
A5 1.0KW 20 BIT INCREMENTAL datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 41POS 0.20MM R/A datasheet.pdf
Connector Receptacle 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 2.08K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf