Amphenol Aerospace Operations D38999/20ME6PA-LC
D38999/20ME6PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ME6PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN
Datasheet Download
D38999/20ME6PA-LC.pdf
Availability of D38999/20ME6PA-LC
QUANTITY
D38999/20ME6PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ME6PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ME6PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ME6PA-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20ME6PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ME6PA-LC Details Description
Related parts for D38999/20ME6PA-LC
IDC CABLE - MDG50K/MC50F/MDG50K datasheet.pdf
JUMPER-H2728TR/C2064B/H2728TR 6" datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.5A SOT223-5 datasheet.pdf
RES SMD 8.66KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC MPU I.MX28 454MHZ 289MAPBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/2W PLASTIC LOG datasheet.pdf