Amphenol Aerospace Operations D38999/20ME8JA
D38999/20ME8JA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ME8JA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT
Datasheet Download
D38999/20ME8JA.pdf
Availability of D38999/20ME8JA
QUANTITY
D38999/20ME8JA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ME8JA
Internal Part NumberEIS-D38999/20ME8JA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ME8JA
Related LinksD38999/, D38999/20ME8JA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ME8JA Details Description
Related parts for D38999/20ME8JA
MPAC MRVSHROUD 22MM SHIELD datasheet.pdf
SWITCH ROLL PLNGR MINI DPST 120V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.2A USPN4 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 6.2 OHM 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES 33 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 196 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LTC3725/6 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 330K OHM 14SOIC datasheet.pdf