Amphenol Aerospace Operations D38999/20ME8SE-LC
D38999/20ME8SE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ME8SE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT
Datasheet Download
D38999/20ME8SE-LC.pdf
Availability of D38999/20ME8SE-LC
QUANTITY
D38999/20ME8SE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ME8SE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ME8SE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ME8SE-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20ME8SE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ME8SE-LC Details Description
Related parts for D38999/20ME8SE-LC
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 225mA (Switch) Backlight TSOT-23-5 datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 143MHZ 90BGA datasheet.pdf
IC DAC 8BIT I2C OCTAL 16MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 16PF 6.3V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf