Amphenol Aerospace Operations D38999/20ME8SE-LC
D38999/20ME8SE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ME8SE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT
Datasheet Download
D38999/20ME8SE-LC.pdf
Availability of D38999/20ME8SE-LC
QUANTITY
D38999/20ME8SE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ME8SE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ME8SE-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ME8SE-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20ME8SE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ME8SE-LC Details Description
Related parts for D38999/20ME8SE-LC
CAP TANT 10UF 4V 20% 0603 datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 16.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 5POS TIN datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GPP 1PH 6A 600V GBU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 19MM datasheet.pdf
CONN EDGE .100 60POS HL LOW P datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 8.2A SO8FL datasheet.pdf