Amphenol Aerospace Operations D38999/20MF11BB
D38999/20MF11BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MF11BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MF11BB.pdf
Availability of D38999/20MF11BB
QUANTITY
D38999/20MF11BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MF11BB
Internal Part NumberEIS-D38999/20MF11BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MF11BB
Related LinksD38999/, D38999/20MF11BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MF11BB Details Description
Related parts for D38999/20MF11BB
CONV DCDC 12V 25A -5.05VOUT 125W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 1/2" datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 12.3VC SMB datasheet.pdf
CONN RCPT 1 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
TXRX 8BIT TRANSLATING 24TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 301K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE SKT datasheet.pdf