Amphenol Aerospace Operations D38999/20MF28HB
D38999/20MF28HB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MF28HB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 28C 26#20 2#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20MF28HB.pdf
Availability of D38999/20MF28HB
QUANTITY
D38999/20MF28HB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MF28HB
Internal Part NumberEIS-D38999/20MF28HB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MF28HB
Related LinksD38999/, D38999/20MF28HB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MF28HB Details Description
Related parts for D38999/20MF28HB
IDC CABLE - APR10B/AE10M/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
IC DRIVER MOSF/IGBT 14A 5-TO-263 datasheet.pdf
IC FET BUS SWITCH DUAL 48TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS 1MM datasheet.pdf
TNC ANGLE ADAPTER datasheet.pdf
OSC TCXO 26.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf