Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG11AA
D38999/20MG11AA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG11AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG11AA.pdf
Availability of D38999/20MG11AA
QUANTITY
D38999/20MG11AA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG11AA
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG11AA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG11AA
Related LinksD38999/, D38999/20MG11AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG11AA Details Description
Related parts for D38999/20MG11AA
RES SMD 137 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FILTER POWER LINE RFI PCB MT 1A datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 300MA 270 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 826MA 305 MOHM datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SCR 1600V 30A TO-247 datasheet.pdf