Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG11HA-LC
D38999/20MG11HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG11HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG11HA-LC.pdf
Availability of D38999/20MG11HA-LC
QUANTITY
D38999/20MG11HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG11HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG11HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG11HA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG11HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG11HA-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG11HA-LC
OPTOISO 3.75KV 2CH TRANS 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
KIT FOOT FOR 56-MLF datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 5VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 7.06 OHM 7W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OPTICAL LINK 25M BPS RX 7X3 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS CABLE PIN datasheet.pdf