Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG11HB-LC
D38999/20MG11HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG11HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG11HB-LC.pdf
Availability of D38999/20MG11HB-LC
QUANTITY
D38999/20MG11HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG11HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG11HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG11HB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG11HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG11HB-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG11HB-LC
RES SMD 8.45K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC 80C51 MCU FLASH 64K 44-TQFP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
INDUCTOR COM MODE 1.0MH T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SUB-MIN SKT/CARRIER datasheet.pdf
BGA PIN ADAPTER 1.27MM SMD datasheet.pdf
ENCODER MECH PC 19POS SINGLE datasheet.pdf