Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG11JB
D38999/20MG11JB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG11JB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MG11JB.pdf
Availability of D38999/20MG11JB
QUANTITY
D38999/20MG11JB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG11JB
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG11JB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG11JB
Related LinksD38999/, D38999/20MG11JB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG11JB Details Description
Related parts for D38999/20MG11JB
HEATSINK (60)57.5X59X22.5MM HORZ datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS R/A PCB TIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO214AC datasheet.pdf
ENCRYPTION PACSUN R2.1 783FCPBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
ENCLOSURE FREESTAND STEEL datasheet.pdf
Connector Socket 57 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
3/4" SQUARES - 5/PK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS INLINE PINS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A 20QFN datasheet.pdf