Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG11PB
D38999/20MG11PB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG11PB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG11PB.pdf
Availability of D38999/20MG11PB
QUANTITY
D38999/20MG11PB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG11PB
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG11PB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG11PB
Related LinksD38999/, D38999/20MG11PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG11PB Details Description
Related parts for D38999/20MG11PB
RES SMD 42.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DSP 32BIT 333MHZ EPAD 144LQFP datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V/2.9V 10DFN datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 16POS PIN datasheet.pdf
RES 699K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156" datasheet.pdf