Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG11SB-LC
D38999/20MG11SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG11SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MG11SB-LC.pdf
Availability of D38999/20MG11SB-LC
QUANTITY
D38999/20MG11SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG11SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG11SB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG11SB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG11SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG11SB-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG11SB-LC
CONN HEADER 26POS STR NO LATCH datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
101-LOK TRIO TEK MALE HORIZONTAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 36POS GOLD datasheet.pdf
RES 150 OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO-215AA datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf