Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG16AD
D38999/20MG16AD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG16AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG16AD.pdf
Availability of D38999/20MG16AD
QUANTITY
D38999/20MG16AD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG16AD
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG16AD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG16AD
Related LinksD38999/, D38999/20MG16AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG16AD Details Description
Related parts for D38999/20MG16AD
FUSE BOARD MOUNT 3A 63VDC 1206 datasheet.pdf