Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG16BE
D38999/20MG16BE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG16BE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MG16BE.pdf
Availability of D38999/20MG16BE
QUANTITY
D38999/20MG16BE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG16BE
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG16BE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG16BE
Related LinksD38999/, D38999/20MG16BE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG16BE Details Description
Related parts for D38999/20MG16BE
IC FLASH 1MBIT 55NS 32TSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 418MA 400 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
RES 34 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 3.2A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf