Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG16HB-LC
D38999/20MG16HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG16HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG16HB-LC.pdf
Availability of D38999/20MG16HB-LC
QUANTITY
D38999/20MG16HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG16HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG16HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG16HB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG16HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG16HB-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG16HB-LC
IC REG LDO 2V 1A SOT223 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C UNSHIELDED datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 115K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES ROLLER PLUNGER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SLDV-THR 5.00/42/180G 3.2 BK datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 0.100 SMD datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 2MM SMD R/A datasheet.pdf