Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG16HD
D38999/20MG16HD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG16HD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG16HD.pdf
Availability of D38999/20MG16HD
QUANTITY
D38999/20MG16HD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG16HD
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG16HD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG16HD
Related LinksD38999/, D38999/20MG16HD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG16HD Details Description
Related parts for D38999/20MG16HD
FIXED IND 1.8NH 560MA 160 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
ROUND STANDOFF 10-32 ALUMINUM 1" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 11.6A SO-8FL datasheet.pdf
ANT WTS MPOL ASSY SMA MALE datasheet.pdf
CABLE STR MALE-R/A MALE 6POS 3' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf