Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG16JA-LC
D38999/20MG16JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG16JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MG16JA-LC.pdf
Availability of D38999/20MG16JA-LC
QUANTITY
D38999/20MG16JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG16JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG16JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG16JA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG16JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG16JA-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG16JA-LC
IC HALL EFF SENSOR W/PULL UP 3- datasheet.pdf
CTRLR TEMP SSR 240V 25A AC OUT datasheet.pdf
ANTENNA 2.45GHZ 1/4 WAVE RP/SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
25P MTA100 CONN ASSY BLU LF datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 22A/36A 8DFN datasheet.pdf