Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG16PC
D38999/20MG16PC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG16PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG16PC.pdf
Availability of D38999/20MG16PC
QUANTITY
D38999/20MG16PC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG16PC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG16PC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG16PC
Related LinksD38999/, D38999/20MG16PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG16PC Details Description
Related parts for D38999/20MG16PC
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20DIP datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 50mA Backlight 28-HTSSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS SKT datasheet.pdf
G5 ECAT SERVO DRIVE 200W 200VA datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
DIN-POWER FIXING SCREW M 2 5 datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf