Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG16PE
D38999/20MG16PE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG16PE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG16PE.pdf
Availability of D38999/20MG16PE
QUANTITY
D38999/20MG16PE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG16PE
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG16PE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG16PE
Related LinksD38999/, D38999/20MG16PE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG16PE Details Description
Related parts for D38999/20MG16PE
IC OPAMP INSTR 300KHZ TO100-10 datasheet.pdf
M-FIX O 2.3 NG NEUTRAL datasheet.pdf
RES SMD 1.65KOHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SERIAL IN 20PLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RF EVAL WI-FI MODULE datasheet.pdf
HARDWARE BLACK BELT CLIP datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf