Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG35HN-LC
D38999/20MG35HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG35HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG35HN-LC.pdf
Availability of D38999/20MG35HN-LC
QUANTITY
D38999/20MG35HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG35HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG35HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG35HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG35HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG35HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG35HN-LC
COMMON MODE CHOKE 68000UH datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU ADJ 6SON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP CER 9PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 25C S 12" WHT FLOAT datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf