Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG35JB-LC
D38999/20MG35JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG35JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 79POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MG35JB-LC.pdf
Availability of D38999/20MG35JB-LC
QUANTITY
D38999/20MG35JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG35JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG35JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG35JB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG35JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG35JB-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG35JB-LC
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 1-INPUT US8 datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 20POS SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 51 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
COLLET NUT FOR FFM.00. datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
3.50MM EURO PLUG VERT RWE GRN 7C datasheet.pdf