Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG39AD
D38999/20MG39AD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG39AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG39AD.pdf
Availability of D38999/20MG39AD
QUANTITY
D38999/20MG39AD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG39AD
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG39AD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG39AD
Related LinksD38999/, D38999/20MG39AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG39AD Details Description
Related parts for D38999/20MG39AD
Crystal 40.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC D/A CONV 16BIT PAR 28-SSOP datasheet.pdf
IC PREAMP AUDIO MONO MIC 14SOIC datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW SGL 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.075V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM LC REC datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
26500 2C 2#20 S BY PLUG WC datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR SM LC SC YEL datasheet.pdf