Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG39BA
D38999/20MG39BA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG39BA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MG39BA.pdf
Availability of D38999/20MG39BA
QUANTITY
D38999/20MG39BA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG39BA
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG39BA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG39BA
Related LinksD38999/, D38999/20MG39BA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG39BA Details Description
Related parts for D38999/20MG39BA
XFRMR LAMINATED 30VA THRU HOLE datasheet.pdf
COUNTER 7 CHAR 10-34V PANEL MT datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 680 OHM 1206 datasheet.pdf
IC SERIALIZER/DESERIAL 56-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 30POS .100 2 ROW datasheet.pdf
CABLE LIMITER 250MCM 600V CU datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 1A 277VAC 80VDC datasheet.pdf
RES 500 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf