Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG39BE
D38999/20MG39BE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG39BE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MG39BE.pdf
Availability of D38999/20MG39BE
QUANTITY
D38999/20MG39BE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG39BE
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG39BE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG39BE
Related LinksD38999/, D38999/20MG39BE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG39BE Details Description
Related parts for D38999/20MG39BE
TRANS PNP 40V 3A SOT23F-3 datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER PREC FREQ 32-MLF datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 80POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC RF PWR AMP 802.11B/G/N 12-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
ENCLOSED SWES LSSIDE ROTARY datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf