Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG39HB-LC
D38999/20MG39HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG39HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG39HB-LC.pdf
Availability of D38999/20MG39HB-LC
QUANTITY
D38999/20MG39HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG39HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG39HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG39HB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG39HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG39HB-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG39HB-LC
CONN HEADER .100 SINGL STR 2POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 3.24KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 144KBIT 20NS 68PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE RA SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK R/A 10POS 3.81MM BLK datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 85VC SMCJ datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 3POS SNGL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf