Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG39HC-LC
D38999/20MG39HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG39HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG39HC-LC.pdf
Availability of D38999/20MG39HC-LC
QUANTITY
D38999/20MG39HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG39HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG39HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG39HC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG39HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG39HC-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG39HC-LC
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES MO 1/2W 0.33 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1% 35W TO263 datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 32 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
NB5 CP1 PLC SALES DEMO datasheet.pdf
CABLE R/A MALE-FEMALE 6POS 12' datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf