Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG39JB-LC
D38999/20MG39JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG39JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MG39JB-LC.pdf
Availability of D38999/20MG39JB-LC
QUANTITY
D38999/20MG39JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG39JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG39JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG39JB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG39JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG39JB-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG39JB-LC
CONN HEADER VERT .100 8POS 30AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC 12-BIT QUAD SERIAL D/A 16SOIC datasheet.pdf
INSERTION TOOL 9177 SERIES 2 POS datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C QUAD 10MSOP datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
WIRE MARKER ADH datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf