Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG39JE
D38999/20MG39JE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG39JE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MG39JE.pdf
Availability of D38999/20MG39JE
QUANTITY
D38999/20MG39JE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG39JE
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG39JE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG39JE
Related LinksD38999/, D38999/20MG39JE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG39JE Details Description
Related parts for D38999/20MG39JE
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH SPDT .1A 125V ROLLR PLNGR datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FEED THROUGH TERM BLOCK 14-26AWG datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 142 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf