Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG39SA-LC
D38999/20MG39SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG39SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MG39SA-LC.pdf
Availability of D38999/20MG39SA-LC
QUANTITY
D38999/20MG39SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG39SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG39SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG39SA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG39SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG39SA-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG39SA-LC
JUMPER-H2730TR/C2040G/H2730TR12" datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 250MA SOT323 datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 20VC SOT663 datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
GE LODTRAK III ADAPTER datasheet.pdf
MODULE PFC 600V 30A SPM2V datasheet.pdf
RES 110K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT BOX MNT 8POS PIN datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
HD VT TH datasheet.pdf
SPEAKER 8 OHM .7W 18X13MM RECT datasheet.pdf