Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG39SE
D38999/20MG39SE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG39SE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MG39SE.pdf
Availability of D38999/20MG39SE
QUANTITY
D38999/20MG39SE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG39SE
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG39SE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG39SE
Related LinksD38999/, D38999/20MG39SE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG39SE Details Description
Related parts for D38999/20MG39SE
MICROSCOPE DSZ-44 W/BOOM STAND datasheet.pdf
CABLE TIE PAN TY EXT HVY NO BKL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 550KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.00082UF 5% 1000VDC AX datasheet.pdf