Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG41AC
D38999/20MG41AC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG41AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG41AC.pdf
Availability of D38999/20MG41AC
QUANTITY
D38999/20MG41AC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG41AC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG41AC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG41AC
Related LinksD38999/, D38999/20MG41AC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG41AC Details Description
Related parts for D38999/20MG41AC
LCD GRAPHIC DISPL 122X32 WHT/BLU datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM datasheet.pdf
CBL PROG DSUB9 .1M RECPT datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.920" 3MM 2LD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
18 SIL VERT SMT HDR P/P datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 300VAC Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS INLINE PINS datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 8SOP datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 45A ADD-A-PAK datasheet.pdf
RES 620 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.15 UF 10% 480VAC AXIA datasheet.pdf